Portal miłośników historii Pomorza Zachodniego

Portal miłośników historii Pomorza Zachodniego

Europejska Noc Muzeów 2017

W dniu 20.05.2017 r. nasze Stowarzyszenie zorganizowało w Brojcach Europejską Noc Muzeów 2017. Zaprosiliśmy naszych gości na rajd rowerowy, podczas którego odwiedziliśmy wczesnośredniowieczne kurhany nieopodal Brojc oraz Strzykocin. W przypałacowym parku mieliśmy okazję oglądać pomnikowe drzewa, a także bardzo rzadkiego tulipanowca amerykańskiego. W drodze powrotnej zajechaliśmy na jeden ze strzykocińskich cmentarzy. Rajd poprowadził Michał Zinowik.

Po powrocie do Brojc przeprowadziliśmy warsztaty ceramiczne i stolarskie. Pani Delfina Garbacz-Adametz pokazała i pomogła wykonywać różne ozdoby i małe formy z gliny, a Jacek Kuczkowski pomógł zbudować budki lęgowe dla ptaków. W trakcie trwających warsztatów można było zwiedzać nasze lokalne muzeum i wziąć udział w prowadzonym przez Basię Więckowicz, konkursie pt. „Powrót do przeszłości” dotyczącym historii Gminy Brojce. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Hania Wołczak. Na podium znalazły się również Paulina Motłoch i Sara Komajda.

Na zakończenie zaprosiliśmy uczestników do wspólnego ogniska. Nasi goście przez te kilka godzin nie mieli nawet chwili się nudzić , a i ich uśmięchnięte buzie świadczyły, że naszą imprezę możemy zaliczyć do udanych.

Na koniec chcemy podziękować tym, bez wsparcia których impreza by się nie udała: Urzędowi Gminy w Brojcach za wsparcie finansowe oraz Panu Janowi Hermanowi z Darżewa za deski na budki dla ptaków.

Poniżej krótka fotorelacja:

Brojceizba muzealnaStrzykocin

Michał Zinowik • 23 maj 2017


Previous Post

Next Post